1

Tema: Otkaz ugovora o radu

Da li je neko od bankarskih sluzbenika dobio otkaz ugovora o radu iz razloga sto je po licnom racunu bio nekoliko puta u nedozvoljenom prekoracenju u trajanju od nepunih 24 casa?

2

Re: Otkaz ugovora o radu

brankopan napisao/la:

Da li je neko od bankarskih sluzbenika dobio otkaz ugovora o radu iz razloga sto je po licnom racunu bio nekoliko puta u nedozvoljenom prekoracenju u trajanju od nepunih 24 casa?

Ma to im je bio samo razlog za otkaz! Ako je to razlog koji je naveden u otkaznom resenju TUZI IH!
To je nezakoniti i neosnovani otkaz i to sto su naveli kao razlog nije uvrsteno u Ugovor o radu koji si potpisao, pa mozes da ih dobijes na sudu bez pardona!

3

Zahvaljujem na odgovoru, - PARAGRAF -
inace banku sam tuzio jos 26.09.2011. imali smo do sada dva rocista nisu nasli za shodno ni da se pojave.
Sledece rociste je za deset dana, da li mozda imas/te neki savet?

4

brankopan napisao/la:

Zahvaljujem na odgovoru, - PARAGRAF -
inace banku sam tuzio jos 26.09.2011. imali smo do sada dva rocista nisu nasli za shodno ni da se pojave.
Sledece rociste je za deset dana, da li mozda imas/te neki savet?

Da to je njihova taktika, ali izdrzi! Ja sam se sudila 4 godine zbog neosnovanog otkaza i dobila sam ih na sudu. Sada je utvrdjivanje materijalne stete u toku. Ja inace organizujem potpisivanje peticije za preispitivanje rada i mobinga PCB prema radnicima i to Ministarstvu za rad i socijalnu politiku, ako si pristalica da im se stane na put i da se javno obelodani njihov postupak, javi mi se za dalje instrukcije i savete. 065/6953224

5

Postovani,
vise vesti o osnivanju sindikata sledece nedelje. Jos smo u konsultacijama, informacije su vrlo ohrabrujuce. Sada se proucava pravni aspekt a to iziskuje jos malo vremena.
Pozdrav

6

sanjuro, javljaj šta se dešava...

7

Zadovoljni smo brojem prijavljenih za sindikat, u PB pogotovo. Zamolili su da se pristupnice jos ne puste, cuvaju se kao kontru za bilo kakvu sistematizaciju tj otpustanja. Glavni poverenik je otisao u drugu firmu, tu je zamena. Iz dana u dan je sve vise zainteresovanih, jos vagaju i prate situaciju. Za sada je broj prijavljenih savim dobar.