26

Re: Ima li mobinga u bankama?

vidim da je nekada bankar spomenula neki budžet?! e pa reći ću vam da su pre par dana uštedeli na tom budžetu. I umesto da nagrade koleginicu zbog ranijih više nego dobrih rezultata, oni su je srozali.

primer se desio krajem Feb. u Leskov. ekspozituri kada je koleginici Mariji rečeno da ne ispunjava normu isplaćenih kredita i da će zbog toga dobiti otkaz ali.....   "Dobri ljudi"  konkretno branch joj je ponudio  sporazumni raskid ugovora kao bolju varijantu. Koleginica, koja je inače bila u šoku i bukvalno nije znala gde se nalazi, potpisala je ugovor znajući da su sve "porodilje" dobile po 5plata uz svaki takav sporazum i misleći da je to-to potpisala je rešenje(verovatno je išla logikom bolje išta nego ništa). Kasnije, kada se malo smirila videla je da u ugovoru ne stoji nikakva suma koju bi trebalo da dobije. Ovo pokazuje sa kakvim ljudima svakodnevno radimo i dokazuje koliko se oni nas ustvari plaše jer..... Da joj je dat otkaz ona bi njih najverovatnije dobila na sudu a ovako im ne može ništa.

Poslednje izmene doberman (06.07.2012 15:52:30)

27

Morala sam da se javim jer sam se pronasla u mnogim porukama clanova, a verujem da nas je mnoooogo takvih u celoj Srbiji. I ponovo se pitam, da li ima neko da stane iza ranjivih majki koje ovako prolaze u pomenutoj PCB. Ja znam sta sam prozivela u toj banci od 2009 godine, a pamtim i pristojna vremena kada sam sa entuzijazmom radila i postizala odlicne rezultate, jesam ponosna i ne stidim se tuzbe, potisacu se imenom i prezimenom i sa JMBG-om prvom koji podigne grupnu tuzbu ali ne ocekujte od majki malenih beba da sakuplja dokaze. Ne treba napominjati da su mi i licne stvari otale a da ne pricamo o nekakvim dokazima, mailovima i sl. koji su ostali u toj banci, jer cim sam rekla da sam u drugom stanju - receno mi je da ne dolazim vise u banku i da mogu "slobodno da koristim" bolovanje koje zdravstveno nisam ni morala. U ekspozituri su ostali da rade neznalice poltroni i misevi koji pognu glavu u strahu da i sami ne budu pozvani u kancelariju direktora.
Ovakvom kolektivnom mobingu se treba kolektivno i pristupiti, i zaista APELUJEM NA SVE MEDIJE I DRUGE INSTITUCIJE koji imaju imalo moci da preispitaju statistiku i desavanja u ProCredit banci, jer stanje nije nimalo naivno i iz iskustva drugih kolega - strucnjaka koja su na vreme uspela da prebegnu u gruge banke znam da ovakva situacija je nezamisliva u bilo kojoj banci ili instituciji.

28

Hteo bih da iskoristim ovu priliku da svim pripadnicama lepseg pola cestitam 8. mart , naravno Procredit banka to danas nije nikako obelezila , ni najmanjim poklonom pa makar nesto simbolicno , cak ni internom porukom kojom se cestita praznik . Kako su jednom prilikom rekli, zene su se izborile za svoja prava pa nema potrebe da se posebno obelezava i sve zene zaposlene u PCB treba da budu srecne sto imaju posao jer postoje delovi sveta gde zene jos uvek nemaju pravo da rade . Verovatno su mislili na zemlje u africi i latinskoj americi gde su otvorene ekspoziture Procredit banke .

Poslednje izmene septembar (08.03.2012 18:17:19)

Никто, кроме нас !

29

Hvala septembar, a sto se tice PCB nismo ni navikle da obeleze 8.mart (ako u obelezavanje ne racunamo onu povelju - Istorijat praznika 8.mart, koju dobismo pre 2-3 godine).

Zamolila bih sve ucesnike foruma da obaveste koleginice koje su, ili tek treba, da se vrate sa porodiljskog odsustva o ovom forumu kako bi nam se sto pre pridruzile. Da sto pre vidimo koliko nas jeste za grupnu tuzbu. Ko zna nekog dobrog advokata? Da li da kontaktiram advokata ciji nam je kontakt ostavila Paragraf i pitam sta on misli o celoj stvari? Ili neko ima neki drugi predlog?
Inspekcija rada apeluje da im se jave svi radnici koji su na bilo koji nacin osteceni od strane svojih poslodavaca, mada ne znam koliko to  zapravo funkcionise... Ako neko ima nekog iskustva sa njima neka javi.
Mislim da nismo zasluzile da se sve ovo zavrsi na praznoj prici!

30

A ovih dana se vrte na drzavnoj televiziji reklame o rodnoj ravnopravnosti. O cemu pricamo? Pa u PCB-u kada zena rodi dete dobija otkaz ili novo radno mesto koje je placeno vise nego duplo manje od radnih mesta ostalih kolega. Zar to nije diskriminacija?... Nego....mozemo mi ovako polemisati do sudnjeg dana, ali sta cemo konkretno da preduzmemo?

31

Šta preduzeti? Za početak, ne mislim ni da omasovljavanje pisanja ovde ne može ostati ne primećeno, bar po negativnu reklamu za Procredit. Treba animirati ljude da se jave, da kažu šta im se desilo, pa da onda iz cele grupe izvučemo one koji hoće i mogu da deluju konkretno i onda to i uradimo. Ovo je 21. vek, ženama ne bi smelo da se dešava ovo o čemu pišemo jer nije ovo Afrika. Ili ipak jeste...
Na žalost, izgleda da se ovde javimo tek kad nam se vrata u PCB zatvore i tako će i oni koji još uvek imaju posao. Mada i nas koji više ne radimo tamo ima dosta samo se trebamo povezati i animirati ostale.

32

Mislim da je advokat ciji smo broj dobili od Paragrafa sasvim ok. Ja sam ga kontaktirala u vezi svog slucaja pre ove ideje o grupnoj tuzbi i covek mi je dao konkretan predlog sta bi trebalo da uradim. Nije kao neki drugi advokati samo predocio koje su mi mogucnosti, a stekla sam utisak i da je vrlo ostar i otresit kada situacija to zahteva. A pored toga ima u svojoj praksi vec i dobijen slucaj protiv PCB, tako da zna sa kim ima posla.

33

Šta mislite da na FB napravimo grupu "ProCredit Bebe ili PCB porodilje...." ili nešto poput toga !?    Svi imamo puno prijatelja tako bi se istina brzo proširila. Nadam se da ideja nije glupa, u suštini nemamo šta da izgubimo?!    ili je možda bolje da ostanemo na ovome??

34

Na FB ima grupa PCB samo za bivse radnike, mada mi se cini da se nisu bas dovoljno angazovali. Link je
http://www.facebook.com/biljana.danic1# … .zaposleni

Gore pomenutog advokata sam kontaktirala, ali je bio u velikoj guzvi, pozvacu ga sutra pa javljam sta on o svemu misli. Ako poznajete jos nekog advokata pitajte za misljenje i javite.

Ja sam danas kontaktirala neke rodjake iz Novog Sada, Nisa i Kragujevca i pitala da li poznaju nekog ko radi u PCB kako bi mi prosledili  br. tel. ili  ih obavestili o forumu, sporazumnom raskidu ugovora,  povratku posla sa porodiljskog...

35

povratku posla sa porodiljskog:-) mislila sam, povratku na posao sa porodiljskog

36

Ideja o stranici na FB je dobra ali mislim da ljudi neće smeti tamo da se javljaju jer je to ipak javno, ali možemo probati. Na strani Ex zaposlenih PCB je neko napisao da kreće sa skupljanjem peticije, mislim da se toj devojci/ženi treba javiti u inbox i priključiti se tome. To je konkretna akcija.

Treba animirati što više ljudi, pustiti mejlove i zaposlenima banke, okupiti što veći broj kako bi se pokazala masovnost toga što su radili. Mnogo je trudnica/porodilja dobilo otkaz, mnogo je ljudi izmobignovano i mnogo su zla šljam od rukovodioca Procredita naneli drugima. Ja znam da je Mirjana Zakanji prednjačila u tome, ali je i ona završila karijeru tamo. Mogli bi njoj da se javimo sada na FB i pitamo je kako se oseća.

Poslednje izmene Nekada Bankar (11.03.2012 18:55:06)

37

I ono što je neko na Fb strani ex PCB radnika napisao za one akcije koje su zaposleni kupovali je istina. Ja znam neke koji ni po 2 godine nisu uspevali da izvuku svoj novac od banke. Stalno su im se nešto pravdali da je do PCB Bugarske problem. Nisam sigurna ni da su do sada uspeli da naplate svoj novac.

Možda bi mogli da se sakupimo i pošaljemo pismo direktno u Frankfurt u centralu. Ja sam jednom nešto gledala i našla Cajtingerov mejl, pa bi mu se mogli javiti. Ili da im pišemo na stranicu na FB?

38

I evo, baš danas sam srela bivšu koleginicu iz Procredita. Nakon što je rodila dete, 2 dana pred istek porodiljskog su je naterali da potpiše sporazumni raskid.

Jel to za "godinu beba"?

Koliko nas ima...?

39

Ja verujem da Cajtinger vec sve zna.

Prenosim savet od Milice Radovic-Zupunski sa sajta www.pravapomoc.rs "Ono što bi takođe preporučila Vama i svim porodiljama je da se što pre obratite udruženju Roditelj. Pravnici u ovoj organizaciji bave se savetovanjem žena kako da se zaštite od ovakivih nelegalnih situacija. Takođe se možete obratiti poverenici za zaštitu ravnopravnosti Neveni Petrušić. NJihove kontakt podatke možete naći ovde http://www.roditelj.org/kontakt/ i http://www.ravnopravnost.gov.rs/lat/kontakt.php"
Ima li neko potpisan sporazum o prestanku radnog odnosa i da li bi hteo da skenira (zatamnite licne podatke) i da posalje
advokatu na mail da pogleda.

Poslednje izmene tiktak (12.03.2012 23:16:36)

40

Nemam primerak Sporazuma o prestanku radnog odnosa ali sam imao priliku da vidim kako izgleda . U sustini, u Sporazumu se navodi kako isti predstavlja volju ugovorornih strana kojim se regulise nacin i dan prestanka radnog odnosa . Zatim se navodi kako ne postoje medjusobna potrazivanja ugovornih strana osim po osnovu zarade zaposlenog  zakljucno sa danom prestanka radnog odnosa a koju se poslodavac obavezuje da isplati u roku od 30 dana od dana prestanka radnog odnosa . Sam tekst Sporazuma je kratak, bez suvisnih detalja i napisano je ono najbitnije za Banku a to je da zaposlenom nije nista duzna kao i da je u pitanju slobodna volja . Uz sporazum se i potpisuje primerak obavestenja kojim se zaposleni obavestava da potpisom Sporazuma nema pravo na novcanu naknadu kod Sluzbe za zaposljavanje . Pretpostavljam da su i Sporazumi kojim se dobija otpremnina identicni .
Sigurno je da ovo pisanje nece ostati neprimeceno od strane odeljenja marketinga PCB tako da mozda dodje i do njihove reakcije koju cemo verujem prepoznati . Mislim da sve sto je do sada napisano predstavlja dobru pricu za nekog novinara pa ako nekog poznajete mozda ovo predstavlja vest koju bi zeleo da podeli sa javnoscu .

Никто, кроме нас !

41

Nama se javilo još bivših a i sadašnjih zaposlenih Procredit banke koji su nam preneli neka svoja iskustva koja se ne razlikuju mnogo od svega što je ovde napisano.

Udruženje Efektiva će vam pružiti svu podršku i pomoć za koju procenite da je neophodna. Sačekaćemo da pisanje na forumu još malo zaživi, kao i da prođe ovaj momenat  kada Procredit banka aktivno reklamira stambene kredite u medijima, pa ćemo obavestiti i nekoliko novinara o svemu a pisaćemo i Ministarstvu rada.

Ako imate još neku ideju na koji način Efektiva može pomoći, pišite nam.

Poslednje izmene EFEKTIVA (14.03.2012 20:26:29)

42

Kontaktirala sam danas telefonom poverenicu za zastitu ravnopravnosti i nije bas ostavila neki utisak na mene. Ni jednu rec podrske nisam dobila. Ispricala sam joj pricu s tim da me je na pola prekinula da mi kaze kako ona tu ne vidi da postoji neka diskriminacija. Zamolila sam je da me saslusa do kraja, da bi mi na kraju rekla da na sajtu postoji obrazac za prigovore i da svaka od nas mora da ga popuni, potpise i posalje postom ili elektronski skenirano. Eventualno mozemo na obrascu da napomenemo da se radi o grupnom prigovoru kako bi pokrenuli grupni postupak. Tada oni pokrecu postupak koji se ne placa. Eto to sam danas saznala, opet kazem: nisam bas nesto zadovoljna odgovorom. A sto se tice grupne tuzbe da li se to odnosi samo na one kojte su potpisale sporazum?

43

Pre par dana sam bio kod svog dir. da mu najavim skori dolazak sa por. odsustva i zatražio od njega da mi konačno aktivira šifre na kompu kako bih mogao da pročitam procedure i promene koje su se desile u mom odsustvu, na šta mi je on odgovorio da je to moguće tek kada se "vratim" na posao. 
Tu je nastao mali problem jer sam ga takođe pitao, gde ću da sedim kada se budem vratio obzirom da su mi radni sto, PC, kao i mali ormarić sa ličnim i službenim stvarima nestali - te stvari ih jednostavno nema u banci. Takođe, da li to znači da ću sedeti na mesto koleginice koja sada obavlja poslove koje sam ja pre odsustva radio i koja je moja trenutna pozicija u banci obzirom da mi je prethodni dir. pretio otkazom jer sam otišao na odsustvo? 

Odgovor je bio - N E Z N A M !?!?  Čovek je jednostavno  "neupućen", zna samo da mene nema u sistematizaciji radnih mesta  za moju eksp. i da je to tako od kada je preuzeo dir. mesto od predhodnika !
Ja po njemu jednostavno više ne radim u PCBanci  (tako mi i treba kad sam hteo koristim odsustvo radi nege deteta).

Šta reći................!?

44

@Doberman

Ti si kao muško koristio odsustvo radi nege deteta, ako sam dobro razumela? Možeš li to malo pojasniti, pošto nikad nisam videla tako nešto? Čula jesam ali ne znam nikog. Hvala

45

pa da pojasnim.....

Po zakonu muškarac može da koristi odsustvo radi nege deteta kada beba napuni tri meseca-dotle majka mora da bude pored bebe.  Obzirom da mi je supruga nepostedno pre porodjaja magistrirala a ubrzo se i prijavila za specijalizaciju, odlučili smo da ja preuzmem čuvanje deteta a da se ona posveti karijeri. Računao sam da mene u banci neće niko da dira obzirom da sam tu od otvaranja, radio i više nego što treba a prvih 18meseci sam pokrivao čak i dve pozicije.  I eto......

Kada sam podneo zahtev za odsustvo dir. je počeo odmah da se buni a bogami i da preti otkazom, teh. viškom itd....
Pravnik koji je sedeo sa mnom u kancelariji i slušao taj naš "razgovor" izbrojao je šest prekršaja zakona o radu. Naravno tada to sve i nije izgledalo tako ozbiljno tako ali sada kada vidim šta se sve radi sa našim radnicima mogu slobodno da kažem da NIJE SVE JEDNO !!

Sada mi preostaje samo da uzmem svoja tri sina i pravo pred banku smile

Poslednje izmene doberman (14.03.2012 23:21:40)

46

I moj direktor zna kako ide ako potpisem sporazum, ali ako bih se vratila, ne zna nista, sem da je mesto izmisljeno i da je plata 27000rsd, za tri meseca sam teh.visak koji otpustaju bez otpremnine. Kad sam mu rekla da po Zakonu tehnoloski visak ne mogu da otpuste bez otpremnine, rekao mi je da u tom slucaju ne drzi konce u rukama u smislu da nema pojma sta bi tacno bilo.
Mislim da kao i uvek idu sa zastrasivanjem ljudi, kako bi sto vise nas potpisalo sporazum, a na ovu drugu varijantu bas i ne racunaju! Verovatno ce o tome naknado razmisljati kad bude doslo vreme da otpustaju sledecu grupu. Ko zna kakve greske bi mogli sve da nam nadju u radu za ta tri meseca...

47

Citala sam neki tekst o Vranju, nasla nesto sto mi je bilo zanimljivo, pa bih vas podsetila...

"Pljačka u Prokredit banci. Regionalni direktor unapređen. Porodilja će dobiti otkaz! I još tri radnice koje su na trudničkom bolovanju! Trinaest radnika već je otpušteno! Zbog kriminala četvoro uhapšenih direktora, optuženih da su falsifikovanjem poljoprivrednih kredita ukrali milionske sume, svi radnici su isterani s posla. Uz obrazloženje da su sudelovali u kriminalu direktora, tako što ga nisu prijavili!
U trenutku kad je najviše krao, direktor je unapređen - čak su mu povećali limit za izdavanje kredita sa 10.000 na 20.000 evra. Toliki krediti se ne daju ni u Vojvodini. Od povećanja limita naglo se povećava broj falsifikovanih kredita! Radnici su isterani uz obrazloženje "da su znali i morali znati za kriminalne radnje direktora ekspoziture i kreditnih službenika". Nekim od otpuštenih radnika kontrola je pronašla sitne greške u radu, dok su drugi apsolutno čisti. A svi su jednako kažnjeni - gubitkom posla.
- U opisu posla nijednom radniku nije stajalo da kontroliše rad direktora. Da je neko nešto uočio sigurno bi prijavio. O nekim stvarima smo obaveštavali centralu. Moguće je da su radnici uočili kriminal. Jasno je da bi onaj ko prijavi direktora, automatski dobio otkaz. Onaj  ko po funkciji mora da prati rad direktora je - regionalni direktor. Njemu ništa. Zatim postoji regionalni kreditni koordinator, on je dužan da prati izdavanje kredita, način na koji se vraćaju i da li postoji zakašnjenje. Zatim u centralnoj banci postoji Kreditno odeljenje, pa Odeljenje kreditnog rizika...
Svi radnici su otpušteni po automatizmu, bez saslušanja. Dobili su samo rešenje o suspenziji. Banka, u međuvremenu, prima nove radnike.
- Kad smo videli da primaju nove radnike neki radnici su pokušavali da se zaposle. Pojedinci su prošli testove, bili na razgovorima u Vranju, Nišu i Beogradu. Nekima je rečeno da su primljeni, drugima da imaju solidne šanse.
Tada na scenu stupaju ljudi  Prokredit banke. Oni drugim bankama šalju informacije da su suspendovani radnici ugrozili imovinu banke, zloupotrebili položaj, rušili ugled i poslovanje. Tek kad su informacije o kriminalu stigle do medija, banka počinje saradnju s organima gonjenja. I policija je slučaj držala u fioci od jula prošle godine. Da stvar bude još čudnija, otkaze će dobiti i oni radnici koji duže od godinu dana ne rade u Prokredit banci. Oni će, iako  godinu dana ne rade u ekspozituri Vranje nego putuju u druge ekspoziture, dobiti otkaze. Zato što su nekada, kad kriminala nije ni bilo, radili u ekspozituri Vranje!

Nije teško dokučiti da se radi o odmazdi prema radnicima, zato što se sumnja da je neki radnik prijavio kriminal u banci. Pošto se ne zna ko je taj jedan - kažnjeni su svi."

Nisam iz Vranjske ekspoziture, ali svi znamo da je tamo ispao haos zbog nekog, a da su svi nastradali. Transparentnost i briga o klijentima i zaposlenima PCB na delu.

48

tiktak napisao/la:

Razgovarala sam sa nekoliko advokata, kazu da ne valja sto samo usmeno pricaju, tj. nude ove opcije, niko da stavi na papir pa da ih lakse dobiju na sudu...
Koliko nas je spremno da se aktivira oko cele stvari?! Najozbiljnije pitam, jer bih kontaktirala inspekciju rada...
Pricala sam sa advokatom oko vec potpisanih sporazuma. Rekao mi je, da postoji mogucnost, ako ima veliki broj porodilja koje su potpisale sporazum, a ponudjene su im ove dve (ili slicne) opcije, da se ide na grupnu tuzbu u saradnji sa nekim udruzenjem kako bi se sporazumi ponistili, a porodiljama isplatila nadoknada stete. Kako vam se to cini?

Draga TIK TAK,
ja pokrecem potpisivanje peticije Ministarstvu za rad i socijalna pitanja. Ovom peticijom ce svi osteceni zahtevati da se prispita sve ovo sto rade, a ako ti je za utehu, polako i ti iz vrha idu na porodiljsko, a kad se vrate bumerang ih opali.Tu ima i diskriminacije zena i krsenja ljudskih prava, ali ajde dajte mi podrsku svojim potpisima pa da vidimo sta ce tada!!!!!

49

[Svi radnici su otpušteni po automatizmu, bez saslušanja. Dobili su samo rešenje o suspenziji. Banka, u međuvremenu, prima nove radnike.
- Kad smo videli da primaju nove radnike neki radnici su pokušavali da se zaposle. Pojedinci su prošli testove, bili na razgovorima u Vranju, Nišu i Beogradu. Nekima je rečeno da su primljeni, drugima da imaju solidne šanse.
Tada na scenu stupaju ljudi  Prokredit banke. Oni drugim bankama šalju informacije da su suspendovani radnici ugrozili imovinu banke, zloupotrebili položaj, rušili ugled i poslovanje. Tek kad su informacije o kriminalu stigle do medija, banka počinje saradnju s organima gonjenja. I policija je slučaj držala u fioci od jula prošle godine. Da stvar bude još čudnija, otkaze će dobiti i oni radnici koji duže od godinu dana ne rade u Prokredit banci. Oni će, iako  godinu dana ne rade u ekspozituri Vranje nego putuju u druge ekspoziture, dobiti otkaze. Zato što su nekada, kad kriminala nije ni bilo, radili u ekspozituri Vranje!

Nije teško dokučiti da se radi o odmazdi prema radnicima, zato što se sumnja da je neki radnik prijavio kriminal u banci. Pošto se ne zna ko je taj jedan - kažnjeni su svi."

Nisam iz Vranjske ekspoziture, ali svi znamo da je tamo ispao haos zbog nekog, a da su svi nastradali. Transparentnost i briga o klijentima i zaposlenima PCB na delu.

JA sam iz VRANJSKE ekspoziture
JA sam dobila otkaz
JA sam tuzila
JA sam dobila spor!!!!!
SVI koji su tada dobili otkaze su tuzili i dobice sporove!!!!
O nama se govorilo kao o okorelim kriminalcima, ali niko ne pita kako vrh PCB koji je MORAO da zna sta radi njihov izabranik, nema pojma o svemu?!!!!
Pokrenula sam potpisivanje peticije, ako treba izaci ce masa ljudi i na ulice, ali morace neko da odgovara za sve sto su smislili i uradili!!!
Svi cute i plase se, ali koga? Cega? Zasto? Pa svi imate prava da zivite i radite kao ljudi, da podizete decu i da date od sebe maximum, a ako je to greh, neka nam to neko saopsti javno!

50

Drage moje kolegenice i kolege,
danas se prvi put ukljucujem u forum i mogu vam reci da sam zadovoljan sto se povela prica oko Procredit-a...pa ja ovde ne videh u pominjanju nijednu drugu banku osim ove nehumanitarne organizacije Procredit sto znaci da gde ima dima ima i vatre a u slucaju ove prokletinje se dimi i gori samo tako...sve sto ste napisali ste u pravu...citao sam  veoma pazljivo komentare i mogu vam reci da ste jos i blagi u izjavama...dugo,dugo godina sam radio kod njih i mogu vam reci da su poslednjih nekoliko godina otkrili svoje pravo lice...toliko nehumanosti, neprofesionalizma, socijalne neodgovornosti...a zasto? neradnici i poltroni se unapredjuju a oni koji su ostavili zdravlje i izgubili porodice zbog njih, dobijaju otkaze. Mobing na svakom koraku. Pa toliko radnih subota, prekovremenog rada, nerviranja, stresa je ostavljeno u toj prokletinji da bi na kraju otisao kao ovca...treba ih zatvoriti a to mozemo svi zajednickom akcijom, slozno...pa da li primecujete da oni svojim postupcima i odnosom prema klijentima, stvaraju atmosferu nezadovoljstva da klijenti sami odlaze i da se iza svega toga krije mozda neki visi cilj - povlacenje sa ovog trzista...dovoljno su se nakrali, oprali para toboze nekim ispitima i proverom znanja iz matematike, racunovodstva i sl...pa ko to jos uvek radi, koja banka...polozili smo ove predmete i u srednjoj skoli i na fakultetu a sad jos i kod njih...pa ako ne prodjes, dobijes otkaz kao da ocene vazecih i zakonskih institucija ove drzave nisu validne...to im je samo paravan da ljudima dele otkaze i operu sto vise para...na kraju ce uvesti i takmicenje u kvizu gde ces morati da odgovaras na pitanja a da bi zadrzao posao a sve dotle dok ti ne nadju pitanje na koje ne moze da odgovori ni Ajnstajn...i sta jos reci za prvo javljanje, cujem da je i Zakanji dobila otkaz (doduse dobro je naplatila) ali neka i ide, trebala je da ode jos 2007-e...cujem da je p---a od coveka i menadzera Gojko nagradjen mestom u centrali a za sve propuste u svom radu dok je bio regionalni...pa pod njegovim vodjstvom se desio Krusevac, Zajecar, Vranje i sam Bog zna sta vec jos...bravo.