1

Tema: najveća kamata

Zna li neko koja banka sada daje najveću kamatu na štednju i jesu li sigurne ove grčke banke?

2

Re: najveća kamata

ja sam skoro orocio u Pireus banci pare na 6 meseci po kamati od 6,5 u proseku mesecno.to je bilo najbolje sto sam nasao.valjda nece da zbrisu

ako neko cuje da je krenulo naopako neka javlja da podizemo lovu

3

nedelja štednje je u toku, treba se odlučiti za banku. ima li neko savet oko toga, gde su kamate najbolje, koje su banke sigurne i kakva je situacija sa grčkim bankama?
nešto sam video da rb vojvodine daje 5,5 na 12 meseci, a čuo sam i da pireus opet ima dobru ponudu.
porez je sada veći, pa to malo anulira kamatu koje su ionako manje nego prošle godine.
treba dobro izabrati sada.

ima neko neki savet?

4

Kao i prosle godine i ove banke gubitasi daju najvece kamate. To su grcke banke, pireus, nbg, efg i alfa, zatim oportuniti, rb vojvodine itd. Ove jace banke daju nize kamate. Kod njih valjda vazi ono da su sigurne, rizik za klijenta je manji pa su i kamate manje. Ja nemam predrasude po tom pitanju i opet cu ako to bude najbolja opcija da orocim pare u grckoj banci, moguce pireus posto opet imaju dobru kamatu. Ono sto mislim da ce biti neka dobra ponuda to je 5,5% na 12 meseci, mozda uz pregovore i nesto vise. I da, unicredit je prosle godine bio dobar i sa njima se moze pregovarati.

Ono sto sam primetio je da je ove godine veci broj ponuda tipa: orocenje na 7, 10, 13 ili 15 meseci gde banke daju jace kamate nego inace. Da li neko zna o cemu se tu radi?

5

Ove godine je porez veći a kamate manje tako da će nam i prinos biti manji, to je očigledno. Nešto sam računao, kamata od 5,5% sa 10% poreza donosi isto kao i kamata od 5,82% sa 15% poreza, što znači da su banke ipak mogle malo da kompenzuju rast stope poreza povećanjem kamatne stope. Ipak nisu, čime su doprinele da i država manje zaradi.

Sad, da li su banke sigurne, da li im poveriti svoj novac, to je nagradno pitanje?

6

Moj savet ti je da izbegavas problematicne drzavne banke da ne bi dospeo u situaciju da od brige ne mozes normalno da spavas . Ja bih zaobisao Razvojnu, Privrednu banku Beograd i Novu Agrobanku .

Никто, кроме нас !

7

Što se Nove Agrobanke tiče tu je već jasno da ona ne postoji, pa je ispala iz igre. A ove ostale? Pa valjda zato što su državne, možda su zato i sigurnije smile

Uglavnom, problem je rešen, pa sam novac oročio u Pireusu koji ima kamatu od 5.75% na 10 meseci. Bolje nisam našao. E sad, što se tiče sigurnosti te banke nemam pojma. Imam tamo nekog pa ću pratiti situaciju.

8

Ja sam se na kraju odlucio za AIk banku . Pireus nema u mom mestu a da se vozim do drugog grada sa evrima u kesi mi se nije dalo .

Никто, кроме нас !

9

septembar napisao/la:

Ja sam se na kraju odlucio za AIk banku . Pireus nema u mom mestu a da se vozim do drugog grada sa evrima u kesi mi se nije dalo .

Koju kamatu je dala AIK na štednju? U Pireusu je bilo 5,75% na 10 meseci. Nisam video bolje.