201

Re: Piraeus - banka za ...

Kafe kuvarica napisao/la:

Ode Emil Kulišić. Dođe Boban Vinić, po hitnom postupku. Stručni kadar, nema šta! smile

202

Ljudi, najnovija afera u Piraeus banci!!! Znate li zasto je Emil Kulišić "otišao"...? To je najnovija afera u cijem sredistu je opet Panagiotis Divriotis.

203

tiko napisao/la:

Ljudi, najnovija afera u Piraeus banci!!! Znate li zasto je Emil Kulišić "otišao"...? To je najnovija afera u cijem sredistu je opet Panagiotis Divriotis.

Moze li vise detalja za manje upucene?

204

Pozdrav rukovodstvu...

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story … D0%B0.html

205

Ponovo malverzacije u Piraeus banci

Vest koja je potresla Srbiju ovih dana, odavno je poznata nama zaposlenima. Pireus banka daje milionske kredite Perčeviću i Bogićeviću (Farmakom grupa) bez ikakvog pokrića. Već su to radili sa Milanom Bekom.

Koji je interes Piraeus banke u tome? Odgovor je nikakav, jer su to nenaplativi krediti, i to i malo dete može da ukapira. Ali je tu interes xxxx i xxxx koji se ugrađuju u ove prljave radnje. Treba kazniti sve pravnike koji su učestvovali u ovom štetočinskom poslu, a posebno xxxx.

Cilj xxx i xxx je da nam unište banku kako bi što više napunili svoje džepove. U ovim mutnim radnjama im svesrdno pomaže SPS kadar xxx.

Drage kolege mislite o tome !!! Zaštitimo našu banku od prevaranata.

206

Evo nesto o tome u Blicu.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/4414 … i-u-Srbiji

Ovo je jos bolje. Pominje se "jedna grcka banka"

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/4412 … -Percevicu

Poslednje izmene sanjuro (11.02.2014 11:01:59)

207

OVAKO JE MILICA KRIVOKAPIĆ NAPREDOVALA

http://www.image-share.com/upload/2433/6.jpg

Steve Froustis i Milica Krivokapić u hotelu Izvor(5 zvezdica) u Aranđelovcu, decembar 2012.

208

ZAJEDNIČKI RAD

http://www.image-share.com/upload/2433/8.jpg

209

Zaista je fascinantno kako je mladjahna xxxx za ultra kratko vreme od pocetnice stigla do tim lidera koji vodi najvece klijente banke. Tome je svakako doprinela odgovarajuca partijska pripadnost kao i gorepomenuti izleti u hotele sa 5 zvezdica sa gospodinom zamenikom xxxx. Svoju novostecenu moc mladjahna xxx svakodnevno pokazuje do sada nevidjenim arogantnim i bahatim ponasanjem prema svima od kojih nema neke koristi. A kad svi ti najveci klijenti odu pod led i banka pukne, xxx i zamenik ce vec lako naci drugo uhlebljenje, a mi ostali cemo na ulicu kao i ovi nesrecnici iz univerzal banke.

210

Prica se da je banka ostala bez filera? Ljudi pricaju svasta ali...Ima li bar malo istine u ovoj "tezi" ?
Ja licno ne mogu da verujem.

Poslednje izmene sanjuro (11.02.2014 20:49:16)

211

Neokleus napisao/la:

Ponovo malverzacije u Piraeus banci

Vest koja je potresla Srbiju ovih dana, odavno je poznata nama zaposlenima. Pireus banka daje milionske kredite Perčeviću i Bogićeviću (Farmakom grupa) bez ikakvog pokrića. Već su to radili sa Milanom Bekom.

Koji je interes Piraeus banke u tome? Odgovor je nikakav, jer su to nenaplativi krediti, i to i malo dete može da ukapira. Ali je tu interes xxxx i xxxx koji se ugrađuju u ove prljave radnje. Treba kazniti sve pravnike koji su učestvovali u ovom štetočinskom poslu, a posebno xxxx.

Cilj xxx i xxx je da nam unište banku kako bi što više napunili svoje džepove. U ovim mutnim radnjama im svesrdno pomaže SPS kadar xxx.

Drage kolege mislite o tome !!! Zaštitimo našu banku od prevaranata.

Šteta što ste skinuli sliku našeg "genijalnog" pravnika o kome je pisao i Tabloid. Cela banka se oduševila njegovim novim izgledom. Kako li se samo ugojio, pa omatorio, rano odustao od seksualnih aktivnosti pa mu svaki zalogaj  udara na težinu. Malverzacije su mu sada jedino životno zadovoljstvo, u svemu ostalom je neostvaren.

212

Umalo da zaboravim,  pisanje na forumu smo nastavili nakon što su nam vratili potpisane anekse za stambene kredite smile. Hvala im !!!

213

ŠPIJUNIRA KOLEGE, CUPAĆ GA ZAPOSLIO PREKO VEZE

http://www.image-share.com/upload/2435/187.jpg
Igor Spirić IT "stručnjak" iz Banja Luke - ignorišite ga

Spirić špijunira svaku upotrebu interneta u Banci, tako da koristite isključivo mobilni internet!!! Da li je ovo špijuniranje po zakonu pitaćemo direktora pravne službe smile smile samo kad izađe iz depresije. Mislim da je Piraeus zreo da popije jednu tužbu za nezakonito špijuniranje zaposlenih i narušavanje elementarnih ljudskih prava i prava na rad.

Biće još informacija o Spiriću i njegovoj "stručnosti".

214

ŠPIJUN

Vidite li kolege da naš menadžment ne radi ama baš ništa, samo čitaju Efektivu. Od 2000 pregleda u poslednja 2 dana bar 1000 je bilo iz banke. Cupać je preko veze zaposlio smešnog lika, koji se odaziva na ime Igor Spirić koji špijunira po banci i jedini mu je posao da čita Efektivu. Ovaj lik je  iz Banja Luke, on je  jedan od lošijih studenata ETF-a kako kaže jedan njegov kolega. Em što je bio loš student za Spirića kažu da je i loš čovek.

Spirić  otvara LinkedIn naloge članovima top menadžmenta da google pretraga ne prikaže svu sramotu objavljenu na EFEKTIVI kada se ukuca ime nekog od kompromitovanih članova top menadžmenta.

Providno a istovremeno i glupo, zar ne,  ako se uzme u obzir broj ljudi koji čitaju temu "Piraeus- Banka za pljačkanje, mučenje i orgije". Spirić je dokazao da je totalna IT neznalica.

Samo je Spirićev šef Cupać zvani Floyd veća neznalica od njega. Cupać ima inteligenciju deteta predškolskog uzrasta.

215

DRMAJU SE FOTELJE

Dolazi nam i novi predsednik upravnog odbora Kyriakopoulos od koga drhti kompletan menadžment. Kažu da nije blagonaklon prema besmislenim privilegijama koje uživaju članovi top menadžmenta a koje izmišlja Kasandra Radić.

Zamislite samo scenario kada Kyriakopoulos dolazi u banku, a ispred okupljeni nezadovoljni CHF klijenti protestvuju. U isto vreme na forumu Efektive slike menadžera sa ozbiljnim optužbama za korupciju. Ima da "lete glave" i Neoklisu i skoro kompletnom nesposobnom rukovodstvu.

Drhte od protesta klijenata ispred Piraeus banke, samo  o tome pričaju. Kad im pomeneš CHF klijenta Marka Vasića (koji ih je više puta dobio na sudu) u nesvest padaju smile. Izvršni odbor Banke je više puta zasedao sa centralnom  temom "Klijent Marko Vasić".

216

BEZ POTENCIJE NEMA EGZISTENCIJE

Najveći poslovni uspeh odnosno potencija smile direktora pravnog sektora je skorašnje skidanje njegove slike sa sajta EFEKTIVE.  Za sve nepravde učinjene kako klijentima tako i zaposlenima odgovoran je Josif Jušković.  To što na dokumentu, aneksu i sl. možda piše ime nekog drugog paćenika iz pravnog sektora je dokaz Josifove pokvarenosti, i potencije smile da vruć krompir stavlja drugome u šake. Kako reč potencija uz ime ovog mlakonje smešno zvuči smile.

Oće li tužibaba zvani Josif ponovo da traži od admina ovog foruma, pisanje iksova i oksova umesto njegovog imena smile. Da uživa privilegije zna, a da se suoči sa istinom ne može. Josifu nije smetala ni više puta objavljena slika generalnog direktora na forumu,  ali kada je njegova bulja u pitanju onda kuknjava.

Inače da podsetim da je pravni sektor izgubio u svim sporovima protiv klijenata. Jedino znaju dobro da blefiraju, šatro prete tužbama, njihovim advokatskim timom smile i sl.,  a plaše se od EFEKTIVE kao đavo od krsta. Zakazani protesti klijenata ispred centrale su im najgora noćna mora.

217

NA ZAHTEV VELIKOG BROJA ČITAOCA OVOG FORUMA

http://www.image-share.com/upload/2431/268.jpg

Josif = xxxx

218

KYRIAKOPOULOS JE STIGAO - FOTELJE SE DRMAJU

Potrese koje ste danas osetili u Banci nisu posledica zemljotresa. To se drmaju fotelje naših nesposobnih menadžera.  Ima da leti perje po Piraeusu. Da vidimo kako će sada Kasandra Radić da obrazloži ogromne plate i besmislene privilegije nesposobnog rukovodstva.

219

Kolektivna tuzba protiv banaka zbog menjanja kamatnih stopa je podneta jos u februaru 2013 da bi se prvo rociste sto je trebalo odrzati u martu odrzalo u aprilu pa su banke trazili izuzece sudije pa se posle toga cekalo da prodje sezona godisnjih odmora pa je proslo i to pa prvo rociste bilo tek u oktobru do tad su reseni neki slucajevi...Sad je slucaj prebacen sa prvog osnovnog suda na treci mene konkretno interesuje kad ce se vise resiti slucaj protiv pireus banke za nedozvoljeno menjanje kamatnih stopa jer imam stambeni kredit u evrima kod njih o pozivima od 7 ujutru do 9 uvece i svakodnevno maltretiranju kad je rata kasnila da ne pricam....A svoje pare nikad da vidim...

220

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/4495 … iveti-2015

221

Grčke banke i kreditori Grčke možda su se u teoriji dogovorili da se smanji prisustvo grčkih banaka u jugoistočnoj Evropi, ali mnogi sumnjaju da ovaj plan može da uspe u praksi, navodi grčki portal Ekatimerini. Bankarski zvaničnici izjavili su za sajt da će se u sadašnjim okolnostima vrlo teško naći kupci za podružnice grčkih banaka na Balkanu. U Srbiji posluju četiri grčke banke koje učestvuju sa 15% u aktivi bankarskog sektora i zapošljavaju više od 5.000 ljudi.

"Ako se uslovi ne poboljšaju značajno u dolazećim godinama, teško da ćemo prodati banke u susednim zemljama", rekao je jedan zvaničnik.

Vodeće evropske banke koje bi mogle biti potencijalni kupci više brinu da se izbore sa svojim vlastitim problemima u kontekstu krize evro zone i ne razmatraju bilo kakva spajanja i preuzimanja.

Prema najnovijem izveštaju Narodne banke Srbije, U Srbiji posluju četiri grčke banke: Alfa banka (Alpha), Pireus (Piraeus), Eurobanka EFG i Vojvođanska banka.

Ove banke učestvuju sa skoro 15% u aktivi bankarskog sektora u Srbiji i zapošljavaju 5.261 radnika ili skoro 19% svih zaposlenih u domaćim bankama. Zaključno sa 30. junom 2013. Alfa banka i Pireus su u grupi pet banaka koje su zabeležile najveći gubitak.

Više rangirani zvaničnici u grčkim bankama podsećaju da evropske banke koje su se povukle sa grčkog tržišta, ne samo da nisu dobile novac za prodaju svojih podružnica već su našle kupce sa kapitalom koji bi pomogli grčkim bankama u budućim problemila.

Katimerini je ranije preneo da su se grčke banke složile sa predlogom Evropske komisije da do 2017. smanje svoje operacije u inostranstvu. Stav Brisela je da se pomoć bankama ne može koristiti za poslovanje u inostranstvu.

Zvaničnici trojke (Evropska komisija, Međunarodni monetarni fond i Evropska centralna banka) smatraju da grčke banke sa slabim kapitalom i pritisnute recesijom ne mogu sebi da priušte luksuz prisustva na balkanskom tržištu.

Sa druge strane, banke smatraju da bi zadržavanje prisustva u regionu Balkana bilo ključno za njihov budući opstanak, a naročito za grčku ekonomiju generalno posmatrano.

Grčki mediji su ranije preneli da Nacionalna banka Grčke (NBG) planira da proda svoj udeo u bankama jugoistočne Evrope - Makedoniji, Albaniji, Bugarskoj, Rumuniji i Srbiji.

NBG je u dogovoru sa nadležnom institucijom za konkurentnost Evropske komisije, navodno postigla dogovor da zadrži većinski deo u turskom ogranku Finansbanke, pa na taj način neće odustati od većine aktivnosti u jugoistočnoj Evropi odnosno da proda samo 40% akcija u toj turskoj banci.

Izvor:  EurActiv

Poslednje izmene sanjuro (15.05.2014 00:34:37)

222

Posle odlaska ljudi iz banke ostao je bas strucan kadar.Nadam se da je Kasandra presrecna kada su ljudi dolazili da potpisuju otkaze 07.jula i kada su nas sprovodili do kancelarija ko mucenike,zatvorenike kako bi preuzeli radne knjizice.Ovo je samo pocetak pisanja,tek ce da se pise i da se sazna sta se radi u Piraeus banci kao i u filijalama.Kasandra i Dijamat su sastavile listu za odlazak ljudi ali nisu razmisljale o tome da treba obratiti paznju koga treba staviti na listu.Ko je koga mogao i hteo spasavao je i molio dijamanta da se skloni sa liste tj spiska paje to i cinila kako za koga.Samo mogu da kazem da su jadne i bedne i da ce tek videti koga su otpustili bez ikakvog razloga,bitno je da se njihove plate ne diraju i automobili.Sram vas bilo,jadni zaposleni trpe zbog vasih ogromnih plata.Da se podsetimo malo strucnog kadra poput Ivana Maksica,Nebojse Jovanovic i Bojane Vesic....jako strucan kadar Kasandre Radic zla najveceg u banci.Takvu zenu u zivotu nisam upoznao.Cime se bavi njen kadar zaposlenih,nista ne rade,zali boze njihovih plata i svega ostalog.Sve je ovo samo pocetak,tek ce zaposleni bivsi ove banke da se jave i da vidimo zasto se vrsio mobing nad zaposlenima da se prijave za tehnoloski visak,Dijamant je uplakana jadna isla da deli resenja o koriscenju GO odmora i govorila kako joj je zao itd,ma daj bas ti je zao.Kasandra,Dijamantu vidimo se ovo je samo uvod u jednu lepu pricu za vas,zelim vam prijatan rad.4 filijale u Beogradu su zatvorene i ljude tj zaposlene iz tih filijala su rasporedili po ostalim filijalama tako da oni nisu tehnoloski visak vec su ti zaposleni tehnoloski visak iz filijala koje nisu zatvorene.Bitno je da je muzic Bojane Vesic sa Senjaka rasporedjen u drugu filijalu,bas je jako dobar radnik to svi znaju ahahaha.Mi smo ti kojima je ugaseno radno mesto i za kojim nema vise potrebe a onada su odmah doveli ljude na nasa mesta i zaposleni iz drugih filijala su poceli da rade navodno na mestima koja su ugasena.Bivsim kolegama svaka cast ali HR sluzbi i regionalnoj menadzerki Dijamantu tek sledi pisanje i sta su radili sa zaposlenima i kako su vrsili mobing nad nama.

Poslednje izmene dijamant (15.07.2014 21:27:14)

223

Obavestavam bivse i sadasnje zaposlene Piraeus banke da ce im biti pruzena pravna pomoc u vezi grupne tuzbe za mobing, protiv pojedinaca i same banke. Obzirom da postoje saznanja i tvrdnje da su koristeni nezakoniti pritisci na zaposlene u raznim vidovima, konstantno se radi na organizovanju grupe, koja bi pokrenula tuzbu. Mi vec imamo uhodane advokate koji imaju iskustva sa ovakvim stvarima, upravo vode sudske predmete za mobing protiv Piraeusa.
Vremena za vase organizovanje tj konsolidovanje imate sasvim dovoljno. Tokom Oktobra ili Novembra se planira utuzenje.
Zaposlene pozivamo na uclanjenje u vec registrovani sindikat. To je jedini nacin da se pruzi otpor takvoj samovolji.
Nemojte dozvoliti da vas na gore opisan nacin ugrozavaju. Takve stvari nisu u skladu sa zakonom! Nemojte se plasiti, sada je jasno da nemate sta da izgubite. Kako vreme prolazi, ima jakih indicija da ce biti sve gore. To vidite i sami. Pojedinci vec vode sporove za mobing protiv PB.
Insistirajte na pisanoj formi, usmeno nista ne vredi. Prikupljajte materijalne dokaze svih vrsta kad god mozete, cuvajte ih. Nisu bitni samo dokazi za mobing, bitni su bilo kakvi dokazi u vezi nezakonitog poslovanja. Razgovore sa predpostavljenima vodite u prisustvu svedoka ili sindikata. Kako se stvari odvijaju, sindikat i drugi vidovi zakonitog organizovanja zaposlenih su neminovnost. Kao sto sam naveo vise puta, sve je samo pitanje vremena.
Bice vam organizovan sastanak sa kolegama iz sindikata drugih banaka. Imamo svoje kancelarije. Formiramo granski sindikat, koji ce biti jak i delotvoran. Potreban nam je solidan sindikat zaposlenih u PB.

Uskoro ce vam biti postavljen kontakt, do tada se organizujte.

Poslednje izmene sanjuro (19.07.2014 21:30:06)

224

Mili Boze, cuda velikoga!
Kad se scase po Kradeus banci,
Po Kradeus banci da prevrne,
I da druga nastane sudija,
Stize Nedji jedna sitna knjiga,
Iz Atine, grada bijeloga.
Kada Nedjo vidje sitnu knjigu,
Ladan znoj ga odma’ preplavio
Ne mogase knjigu otvoriti
Ruke mu se od cemera tresu.
Kad je Nedjo knjigu otvorio,
Tu imase sta i procitati.
Knjigu pise licno sultan Janis,
Pa je Nedji vako govorio:
Mali Nedjo, nesreco velika,
Cujem da se kod vas u Stradiji
Silne pare nemilice trose.
Ima vecma nekol'ko godina
Kako banka ic ne zaradjuje,
No se pare od Atine traze
Da pokriju sve vase troskove.
Tako vise od sad nece moci.
Ja ti dajem neka dva mjeseca
Da pocnete da zaradjujete,
Da pocnete manje da trosite.
Ako cujem posle dva mjeseca
Da i dalje pare razbacujes,
Ne cekaj me tu u Beogradu!
Gleda Nedjo onu sitnu knjigu,
Gleda knjigu, vedje mu se mrste,
Te on stade odma' razmisljati
Za tog vakta sta mu je ciniti.
Pa se Nedjo 'vako presabira:
Sto da cinim, kukala mi majka?
Da smanjujem moju crkavicu,
To ne ide nit je ikad islo,
Cime li cu djecu prehraniti,
Cime li cu karte pazariti
Da vikendom na Kipar putujem?
Da udarim na drugu vlastelu,
Da udarim na vrednog Cupija,
Da udarim na bistrog Duleta,
Da udarim na oba celavca,
Da udarim hecimovu zenu,
Da udarim na srpske zetove,
Da im smanjim njinu crkavicu,
To ne ide nit je ikad islo!
No je meni sada na um palo
Kako silne troskove da smanjim
A vlastelu da ostavim situ
I sultanu pred oci izadjem!
Blista Nedjo, oci mu se cakle,
Pa on odma' telefon do'vata
Te doziva debelu Kasandru:
O, Kasandro, moja desna ruko,
Sto put s' mi se u nevolji nasla,
Pa ti sada do mene po'itaj
Zadatak cu jedan tebi dati,
Ocekujem brzo ispunjenje.
Kad je cula sta joj Nedjo zbori,
Ovako mu govori Kasandra:
Mili Nedjo, sunce moje jarko,
Dje ti okom, ja cu odma' skokom,
Ti ne sumnjaj u lojalnost moju,
Sto zamislis, to cu uciniti!
Kad je Nedjo taj odgovor cuo,
Sto ga sunca odma' obasjalo,
Te on 'vako govori Kasandri:
O, Kasandro, moja slugo vjerna,
Crno pismo iz Atine stiglo
Od Janisa, velikog sultana.
Trazi sultan da manje trosimo,
Trazi sultan da vise stedimo.
Ja vlastelu zakidati necu,
No mi nesto drugo na um palo:
Da vlastela ostane mi sita,
Ja po raji udariti moram!
Ti mi sjutra spremi crnu listu
Od nekijeh pedesetak dusa,
Otkaze im podijeliti moram,
Jer njihovih tri stotine evra
Velik' balast banci predstavljaju.
Kad to cula debela Kasandra,
Po dva metra u visinu skace,
Pa ti Nedji ona 'vako zbori:
Mili Nedjo, sunce i mjesece,
Dao si mi sto najvise volim,
Svu tu raju ja cu otpustiti,
Jer mi nema zadovoljstva veceg
Nego raji u ledja gledati!
Pa se ona plajvaza do'vati,
Sitnu knjigu da Dzozefu pise:
Oj, Dzozefe, moja lijeva ruko,
Dos'o vakat opet otpustati,
Otpustati sirotinju raju,
Jerbo drukce nikako ne moze!
Ti pripremi pedeset otkaza,
Da to pravno bude sve u redu,
Da se raja zaliti ne moze,
Da se raja po glavi udara,
Da se raji sva prava oduzmu!
Kad to cuse Dzozef od Potenta,
Usta mu se u smej razvukose,
Pa Kasandri on ovako zbori:
O, Kasandro, ti najljepsa zeno,
Ja cu sada odma' po'itati,
Da pripremim pedeset otkaza,
Da to pravno bude sve u redu,
Da se raja zaliti ne moze,
Da se raja po glavi udara,
Da se raji sva prava oduzmu!
Kad to cula debela Kasandra,
Telefona ona se do'vati,
Stade zvati cetiri dahije:
Stade zvati Jecic Katrin Agu,
Stade zvati Vincuka Aliju,
Stade zvati crnu Arjanliju,
Stade zvati Dijamant Jusufa.
Dahije se brzo okupise
Za astalom debele Kasandre,
A ona im 'vako zapovjedi:
O, dahije, blago ove banke,
Crn je vakat za vlastelu dos'o,
Sitna knjiga iz Atine stigla,
Da se mora dosta ustedjeti.
Crne liste odma' da pravite
I na njima sve da upisete:
Ko sa glavom voli da razmislja,
Ko ne trpi zulum od vlastele,
Ko je dobre skole zavrsio,
Ko poznaje pos'o koji radi.
Tak'i ovoj banci ne trebaju!
Spiskovi se pripremit' moraju
Najkasnije do sjutra u podne,
Jerbo ovaj najvazniji pos'o,
Mora biti sto prije odradjen!
Odradise pos'o vlastelini:
Napravise svoje crne liste,
Otpustise do pedeset dusa.
Sva vlastela ostanula sita,
Al' im duse crne kano cemer,
A ne znaju crni vlastelini
To da dusa jedina ostaje,
I da svoje pare, limuzine,
Nece moci pred Boga iznijeti
Kada svakom sudnji cas otkuca!
Pamti Boze sto su sve cinili,
Pa svakome prema zaslugama!

Poslednje izmene jorgovanos (19.07.2014 16:46:18)

225

Odradjene su konsultacije sa advokatom. Grupna tuzba je moguca. Uskoro ce biti postavljen broj telefona na koji mozete da se javite, smatramo da je to ipak najbolji nacin za komunikaciju. Sa sindikatima drugih banaka sam u kontaktu. Sastanak je vise nego dobrodosao. Kao sto rekoh, nema neke narocite zurbe u vezi tuzbe za mobing, sada su godisnji odmori i sve je usporeno. Do tada mozemo lagano utanaciti stvari i organizovati sastanak sa advokatom. Od Septembra dajemo gas. Bice vam obezbedjena i medijska podrska.

Evo najnovijih bilansa gubitasa, objavila NBS:

Међу пет банака са највећим губитком су НЛБ банка (370 милиона динара), Српска банка (246 милиона динара), Пиреус банка (243 милиона динара), Марфин банка 182 милиона динара и КБЦ банка са губитком 71 милион динара.

Poslednje izmene sanjuro (23.07.2014 19:31:12)