426

Re: Da li su preporuke NBS-a spas za CHF dužnike?

Dejane,sta dalje?Molim te daj mi neki savet,rekao si mi da ne mogu da ih tuzim a ovo tapkanje u mestu ne mogu da podnesem,da li ima nekih naznaka kada ce biti konacan odgovor od banaka i da li ce prihvatiti odnos 1,6 za evro ili da potpisem ovo sto nude?Ili da cekam pa da ih tuzim za ponistenje ugovora ali sta onda,ja sam stavio stan roditelja pod hipoteku koji vredi 40000evra a uzeo sam 34000 evra ili tada 55530chf i kupio manji stan za 26000evra. sta se desava sa stanom ako dobijem ponistenje ugovora da li gubim stan i koji?

427

Ne gubis stan, naravno. Procitaj malo starije postove Efektive na stranici aktueknosti tamo imas cak i neke racunice u vezi ponistaja.
Evo jos jedne http://efektiva.rs/aktuelnosti-krediti/ … #more-2029

428

Hvala na odgovoru,kod mene je problem sto meni nije povecana kamata a rata mi je fiksna(erste bank) i ne mogu da ih tuzim po toj osnovi,zato ne znam sta dalje u svakom slucaju cekacu jos neki mesec da vidim sta ce doneti NBS pa cu odluciti,rado bih ih tuzio za ponistenje ugovora ali po kojoj osnovi?

Elus napisao/la:

Ne gubis stan, naravno. Procitaj malo starije postove Efektive na stranici aktueknosti tamo imas cak i neke racunice u vezi ponistaja.
Evo jos jedne http://efektiva.rs/aktuelnosti-krediti/ … #more-2029

429

Valutna klauzula i još ponešto. Ima par sporova dobijeno u prvom stepenu, čekamo pravosnažnost...

430

Elus napisao/la:

Valutna klauzula i još ponešto. Ima par sporova dobijeno u prvom stepenu, čekamo pravosnažnost...

HVALA na odgovoru!!! Dace Bog

431

Poštovani,
interesuje me da li će biti osnova za tužbu za poništaj ugvora ukoliko npr.Raiffeisen banka sada ispoštuje Odluku NBS u tački 2. i obračuna razliku u kamatama, te za taj iznos umanji kredit ili je potrebno da podnesem tužbu pre isteka roka  od 30 dana koji im je NBS dala?

432

Prvo sačekajte da vidite šta će banka uraditi. to je još nedelju dve. Ako izračunaju koliko su vam dužni, pitanje je da li su dobro izračunali i da li su uračunali i kamatu na sredstva koja su vam uzeli nedozvoljenim povećavanjem kamate?
Ako ne izračunaju koliko su vam dužni, treba krenuti redom:
1. Da li ste sigurni da su vam povećavali kamatu i koliko? Ja sam moj plan otplate dao Efektivi i oni imaju način da izračunaju tačno koliko su vam povećali kamatu
2. Ako su vam povećavali kamatu, možete da ih tužite samo za to ili
3. Da tužite za ceo poništaj ugovora, (što možete i pre isteka tih 30 dana), ali tu treba da znate da ako dobijete taj spor, nakon nekoliko godina?, treba da platite grubo računato trećinu ili polovinu onoga što vam je sada preostalo stanje kredita. Isto treba platiti taksu u početku spora od oko isto grubo 100.000 din u zavisnosti od visine iznosa spora

433

hvala na odgovoru, samo mi jos recite na koji nacin ste poslali Efektivi plan otplate, posto sam ja par puta slala mejlove sa skeniranim kreditom i pitanjima i niko mi nije dgovorio,
pozz