1

Tema: Preuzimanje kredita

Postavio bih vam jedno pitanje, moj otac je 2007 podigao stambeni kredit u CHF. Nakon toga je on preminuo i ja sam nakon nekog vremena preuzeo obavezu placanja tog kredita pod istim uslovima kao i on. Zanima me da li sam trebao ili je to ikako moguce da dobijem neke olaksice?
Unapred zahvalan!!!

2

Re: Preuzimanje kredita

djokicbranko85 napisao/la:

Postavio bih vam jedno pitanje, moj otac je 2007 podigao stambeni kredit u CHF. Nakon toga je on preminuo i ja sam nakon nekog vremena preuzeo obavezu placanja tog kredita pod istim uslovima kao i on. Zanima me da li sam trebao ili je to ikako moguce da dobijem neke olaksice?
Unapred zahvalan!!!

Ako ste preuzeli stan koji je kupljen kreditom, onda ste bili u obavezi da preuzmete i kredit pod istim uslovima. Preuzimanje kredita to i znači, da Vi pod istim uslovima nastavljate njegovu otplatu.

Što se olakškica tiče, banka nije u obavezi da Vam daje povoljnosti ispod onih definisanih ugovorom, ali ako imate neki problem u otplati, možete u razgovoru sa bankom zatražiti određene ustupke dok se situacije ne konsoliduje.

Jedna od opcija je i tužba za raskid ugovora o kreditu čije bi posledice bile vraćanje na početak, tj Vi biste morali vratiti iznos kredita dobijenog u dinarima na dan podizanja, a banka bi Vama vratila sav novac uplaćivan do sada. Na žalost, ovo je teorija, ne postoji sudska praksa o tome, iako smo mi podneli nekoliko tužbi za raskid ugovora, pa ćemo rezultate tek videti.

O svemu tome se možete informisati nadalje na našem sajtu.