1

Tema: Euro ili EFG banka, najmutnija po pitanju stambenih kredita

Ja sam jos jedna u nizu koja je 2007. uzela stanbeni kredit u svajcarcima. Naime ugovarano u eurima a pri potpisivanju naprasno za moje dobro prevedeno u svajcarce. Zbog teske materijalne situacije, dva tri puta sam kasnila sa uplatama po 15 dana, tako da su 2009. stavili administrativnu zabranu na moju platu, tako da mi  to iznosi vise od tri cetrvrtine plate.... Kazu da ne mogu da raskinem ugovor sa njima, i da bez obzira sto me potkradaju vec 6 godina, i ne azuriraju dinarsku cifru vec godinama i ako je svajcarac pao, placacu dok god radim...pitanje sta raditi dalje? I da li je moguce raskinuti ugovor sa njima?

2

Re: Euro ili EFG banka, najmutnija po pitanju stambenih kredita

Dodacu da sam vec godinu dana razvedena i samohrana majka deteta od 15 godina. Nas dvoje stanujemo privatno,dok je bivsi suprug u stanu koji ja otplacujem u celosti a on se na papiru vodi kao solidarni duznik. Znam  da banke nisu crveni krst, ali trazim savet kako izaci iz tog stanbenog kredita

3

Re: Euro ili EFG banka, najmutnija po pitanju stambenih kredita

razocarana napisao/la:

Dodacu da sam vec godinu dana razvedena i samohrana majka deteta od 15 godina. Nas dvoje stanujemo privatno,dok je bivsi suprug u stanu koji ja otplacujem u celosti a on se na papiru vodi kao solidarni duznik. Znam  da banke nisu crveni krst, ali trazim savet kako izaci iz tog stanbenog kredita

Tužba za raskid ugovora je jedini način za izlazak iz kredita, ali i on zahteva neke troškove, tj ulaganje. S druge strane, još nemamo sudsku praksu oko toga te je taj postupak prilično neizvestan, bar u Srbiji. U Hrvatskoj, BiH i Crnoj Gori su donete neke presude koje klijentima idu u prilog, ali kod nas još ne...