1

Tema: Alfa banka - reizdata neispravna kartica

kao da mi nije vec dovoljno gadno sto moram imati posla sa Alfa prevarantima, desilo se i da mi reizdaju karticu sa neispravnim chip-om .. novu karticu su mi dali par dana pre isteka oktobra, a problem sam uvideo 2.11, kada sam pokusao neuspesno da je aktiviram na atm-u ..

odmah odem u filijalu, prime karticu, potpisem papir za zamenu plastike, i kazu - cekajte do sledece nedelje .. sada na web izvodu vidim da su mi za tu 'uslugu' skinuli 500 dinara sa tekuceg racuna .. o ovom trosku niko me nije obavestio prilikom potpisivanja za zamenu plastike, a ja idiot nisam pitao po obicaju - da li me ovo nesto kosta - posto tada sigurno ne bi potpisao ... e posto sam se zaj***, a i onu su me malo z****, pre nego odem u filijalu da se objasnjavam, ako moze neko da mi kaze jel sve ovo moja greska, odnosno da li me je banka na neki nacin indirektno (opsta pravila poslovanja i sl) obavestila da i ovakvim slucajevima, svoje propuste naplacuju preko ledja, tj racuna klijenta.. ..

2

Re: Alfa banka - reizdata neispravna kartica

malandrino napisao/la:

kao da mi nije vec dovoljno gadno sto moram imati posla sa Alfa prevarantima, desilo se i da mi reizdaju karticu sa neispravnim chip-om .. novu karticu su mi dali par dana pre isteka oktobra, a problem sam uvideo 2.11, kada sam pokusao neuspesno da je aktiviram na atm-u ..

odmah odem u filijalu, prime karticu, potpisem papir za zamenu plastike, i kazu - cekajte do sledece nedelje .. sada na web izvodu vidim da su mi za tu 'uslugu' skinuli 500 dinara sa tekuceg racuna .. o ovom trosku niko me nije obavestio prilikom potpisivanja za zamenu plastike, a ja idiot nisam pitao po obicaju - da li me ovo nesto kosta - posto tada sigurno ne bi potpisao ... e posto sam se zaj***, a i onu su me malo z****, pre nego odem u filijalu da se objasnjavam, ako moze neko da mi kaze jel sve ovo moja greska, odnosno da li me je banka na neki nacin indirektno (opsta pravila poslovanja i sl) obavestila da i ovakvim slucajevima, svoje propuste naplacuju preko ledja, tj racuna klijenta.. ..

Iz ovoga što ste napisali proizilazi da je greškom banke, ili onoga ko banci isporučuje kartice, došlo do neispravnosti kartice. Dakle, trošak reizdavanja iste mora pasti na teret banke, nikako ne na račun klijenta. Predlažemo da uputite Prigovor banci, a zatim i NBS, pa da vidimo kako će reagovati. Javite šta ste uradili.

3

Re: Alfa banka - reizdata neispravna kartica

bio sam u filijali, objasnio da je skinuto 500 din, i bilo je odmah - "pisite .. " .. e tu sam ih prekinuo i krenuo da tovarim (zao mi je sto koristim ove izraze primerenije postenom poljoprivrednom radu) ... tako da nisam morao da 'pisem' nista, vec je odmah zvala i pocelo je duze objasnjavanje ...

ispada da 'kad su kliknuli na reizdavanje, automatski skida 500 dinara, jel nisu kliknuli lepo' .. u principu nisam ni slusao ta suplja objasnjenja, zanimao me samo novac nazad, rekao sam da je kradja skidanje sa racuna bez mog znanja/odobrenja, i da su me informisali na vreme, odmah bi inicirao da se 'zove tamo negde' i da se bez naknade uradi reizdavanje ..

novac su vratili 2-3 dana posle toga (kao da provere kako je uopste moguce da su poslali neispravnu karticu), a u medjuvremenu je sluzbenica koja je imala tu nesrecu da se bavi sa mnom ponudila da mi ona da svojih 500 dinara

sve u svemu, zivce niko ne vraca nazad, a da sam u normalnim odnosima sa bankom ne bi bilo svega ovoga, ali kada se stalno ponavlja akt kradje (ovo mi izgleda da je bilo po principu ako prodje prodje), i kad se vidi iznova kakva je banda iza svega toga, smuci mi se, pa se iznerviram sto uopste moram da imam posla sa njima, i sto cu se ko zna kada raskantati ..

u svakom slucaju, zaboravite da ocistite cipele kada ulazite u filijalu, i sa svima tamo treba maksimalno ostro, posto inace oni preuzmu inicijativu radi isterivanja svog interesa ..