1

Tema: delta generali uveo novi namet za osiguranje nekretnine pod kreditom??

Pozdrav svima,

pre neki dan stize mi obavestenje od Delta Generali osiguranja u vezi godisnje premije  osiguranja stambenog objekta koji sam bio u obavezi da osiguram prilikom podizanja stambenog kredita. Na prvi pogled nista novo, iznos, 31.1 euro na godinu dana, ali i sitna napomena da je uznos uvecan za 5% poreza za nezivotna osiguranja i iznos u dinarima sa uracunatih 5% povecanja. Posto sve cuvam u vezi stambenog kredita, proveravam proslogodisnje premije i vidim da nigde nema te obaveze, te da se nije placala do sada.

Iako je iznos mali, na brzinu sam pronasao zakon gde jasno stoji da je poreski obaveznik osiguravajuca kuca. ( lako ga je izguglati). Iako za pojedinca ovaj iznos nije geliii jasna je namera osiguravajuce kuce da svoju poresku obavezu prebaci na osiguranika, iako je to suprotno zakonu i time poveca svoje prihode za 5% od ove usluge.

Da li je jos neko primetio uvecanje svoje obaveze i da li bi Efektiva mogla da pojasni da li je ovo uradjeno po zakonu?

Hvala

2

Re: delta generali uveo novi namet za osiguranje nekretnine pod kreditom??

Evo i zakona, gde u članu 3 jasno piše da je poresnki obveznik osiguravajuće društvo:

http://poreski.savetnik.rs/zakon-o-pore … osiguranja