1

Tema: Tuzba protiv banke - prikupljanje dokumentacije

Ukoliko zelite da tuzite banku a najezite se od pomisli na gomilu papira koje treba da fotokopirate/skenirate, postoji elegantan nacin da dodjete do njih samo pomocu nekoliko poslatih mejlova. Bar u mom slucaju je bilo tako. Banka je to uradila za mene smile

Naime, ispostovala sam postupak za ulaganje prigovora koji propisuje Narodna banka Srbije.

http://nbs.rs/internet/latinica/63/63_2 … index.html

Najpre sam mejlom poslala prigovor banci kod koje imam kredit. Ona je duzna da odgovori u roku od 30 dana. Posto nisam bila zadovoljna njenim odgovorom, mejlove sam prosledila NBS na njihovu adresu zastita.korisnika@nbs.rs. Tu sam navela sve sto treba od podataka: http://nbs.rs/internet/latinica/63/63_2 … 3_2_3.html

NBS mi je kasnije prosledila odgovor koji je dobila od banke. Nisam se iznenadila ni  razocarala tim odgovorom, bitno mi je sto je on sadrzao prilog koji je NBS dobila od moje banke. Tu je bilo sve sto treba za pokretanje tuzbe: skenirani ugovor i svi anuitetni planovi.

Ja sam ta skenirana dokumenta prosledila Efektivi radi pokretanja tuzbe.

Mana ovog postupka je sto traje oko mesec ipo dana. Prednost je sto radnik banke skenira  dokumentaciju potrebnu za pokretanje tuzbe, na vama je samo da proverite da li je sve tu pre nego sto prosledite Efektivi.

2

Re: Tuzba protiv banke - prikupljanje dokumentacije

provereno radi , Dovitljivo

3

Može li mi neko pomoći?
Kako mogu da dođem do transkripta ranijih suđenja i/ili presuda po pitanju kredita u CHF. Jedine informacije koje pronalazim na netu, po ovom pitanju, proističu ili iz foruma ili iz štampe.

Unapred hvala na pomoći!

4

Da li je neko tuzio Erste bank i zbog cega? ja imam kredit kod njih i rata mi je fixna da li imam ja prava za neku tuzbu?

5

Dali ima neko iz Somborske regije da je podizao kredit kod KomBank-e?
Pripremam se da pokrenem postupak, pa ostavljam otvoren poziv, ako je još neko zainteresovan da zajedno učestvujemo i podelimo troškove / rizik.
Moj ugovor utvrđuje nadležnost Osnovnog suda u Somboru.

Pozdrav,
Denis

Poslednje izmene Denis (26.02.2015 21:25:06)

6

Denis napisao/la:

Pripremam se da pokrenem postupak, pa ostavljam otvoren poziv, ako je još neko zainteresovan da zajedno učestvujemo i podelimo troškove / rizik.

Pozdrav,
Denis

Moj kredit kod Kombank je uzet 2007, NKS 4,95%
U periodu april 2009-decembar 2011. (32 rate) naplacivano po NKS 5,95%
Od stupanja na snagu ZZKFU kamata fiksna 4,95%. Nije mi vracen novac naplacen protivzakonitim podizanjem kamata.

Banka mi je, na moje trazenje, poslala analiticku karticu u dinarima. U njoj se nalaze: kamate, sumirane kursne razlike i revalorizacije plasmana. Hocu da pokrenem postupak za ponistaj ugovora po Zakonu o obligacionim odnosima.

Nisam iz somborske regije.

7

Moj kredit kod Kombank je uzet 2007, NKS 4,95%
U periodu april 2009-decembar 2011. (32 rate) naplacivano po NKS 5,95%
Od stupanja na snagu ZZKFU kamata fiksna 4,95%. Nije mi vracen novac naplacen protivzakonitim podizanjem kamata.

Banka mi je, na moje trazenje, poslala analiticku karticu u dinarima. U njoj se nalaze: kamate, sumirane kursne razlike i revalorizacije plasmana. Hocu da pokrenem postupak za ponistaj ugovora po Zakonu o obligacionim odnosima.

Nisam iz somborske regije.

Ista situacija i kod mene (i krivo mi je što nisi iz Somborske regije).

Srećno!

8

Da li neko od članova Efektive ima CHF kredit kod KBC banke, koji je preuzela SG banka?
Bilo bi dobro da se organizujemo i razmotrimo mogućnosti pokretanja tužbi.

Pozdrav svima,

9

Denis napisao/la:

Moj ugovor utvrđuje nadležnost Osnovnog suda u Somboru.

Pozdrav,
Denis

Izgleda da u Somborskoj regiji jedino ja imam kredit kod KomBanke. Ili to ili jedino ja imam problem sa otplatom.
Interesantno.

10

Za ljude iz Novog Sada i okoline: Subota u 17h sastanak CHF dužnika. Nalazimo se ispred hotela Putnik u NS, u kongresnoj sali će biti sastanak. Ko želi, neka spremi dokumentaciju za tužbu pa se vidimo. Pošto je prostor ograničen, tj broj mesta je ograničen, potvrdite svoj dolazak ispod ovog komentara. U odnosu na sinoć, došlo je do promene lokacije, pa vas molimo da na ulazu ostavite po 100 din za plaćanje zakupa sale. Hvala

sa facebook-a efektive