1

Tema: ERSTE banka ne smanjuje rate

Razgovarajuci sa mnogima koji imaju kredit u CHF u razlicitim bankama kazu da su im rate smanjene,zasto je meni,a ovim putem pitam i ostale koji imaju u Erste banci kredit u CHF, rata uvek ista,oni su izgleda fiksirali kamatu,zasto je ne smanjuju(a samim tim i ratu) kada je Libor u minusu?Slao sam im mail sa nekoliko pitanja ali mi na ovo nisu odgovorili.

2

Re: ERSTE banka ne smanjuje rate

Da li imate poslednji plan otplate. od kada je? Tamo pise Libor? Morate da odete u banku i pitate za plan i oduzmete to od fiksne kamate. Dakle naprimer 3.9%+-0.8 Libor jednako 3.1%. To je jedino ispravno. Tražite da vam rastumače

Poslednje izmene Elus (02.04.2015 15:46:09)

3

hvala,evo pronasao sam i ugovor i plan otplate(od29.10.2008),prvi i jedini koji imam,pise varijabilna 4,95% i EKS 5,40,ne razumem se bas mnogo ali varijabilna nije fiksna,jel?

Poslednje izmene dusanic (02.04.2015 17:45:24)

4

dusanic napisao/la:

hvala,evo pronasao sam i ugovor i plan otplate(od29.10.2008),prvi i jedini koji imam,pise varijabilna 4,95% i EKS 5,40,ne razumem se bas mnogo ali varijabilna nije fiksna,jel?

Izgleda da je kod Erste isti tip ugovora kao kod ovih derikoza u Komercijalnoj. U tom slucaju od 2011. (od stupanja na snagu Zakona o zastiti korisnika finansijskih usluga) je ta kamata fiksna 4,95%. Pretpostavljam da se u tom ugovoru takodje ne spominje LIBOR.

5

I ja sam u Erste banci,na moje pitanje da li je doneto neko resenje receno mi je da cu biti obavesten 04.04. i sada cekam ponudu.Necu nista potpisivati dok se necujem sa efektivom.A rata je i meni fiksna,u ugovoru se ne spominje LIBOR ali se spominje u planu otplate i rata mi nikada nije bila smanjena vec fix.Da li efektiva misli da imamo neke mogucnosti da trazimo da nam se obracuna taj LIBOR ili nema od toga nista?

6

Da li je neko tuzio Erste banku zbog kredita i da li neko zeli da ih tuzi?Ja sam poceo da stedim za tuzbu i ozbiljnih sam namera da ih tuzim preko efektive za ponistaj ugovora,mislim da nemam sta da izgubim.Ako je neko istog misljenja neka se javi.

7

dusanic napisao/la:

Varijabilna znači promenjiva na stranom jeziku. Negde imate i Libor ugrađen u Ugovoru.
Molim vas da shvatite da ovo što pričamo jesu sve kozmetičke stvari, suštinski ostajete u problemu. Jedino rešenje je poništaj Ugovora ili, po meni lošija varijanta prebacivanje u dinare ili evre po kursu na dan isplate kredita.

8

Davor napisao/la:

Da li je neko tuzio Erste banku zbog kredita i da li neko zeli da ih tuzi?Ja sam poceo da stedim za tuzbu i ozbiljnih sam namera da ih tuzim preko efektive za ponistaj ugovora,mislim da nemam sta da izgubim.Ako je neko istog misljenja neka se javi.

Po gradovima postoje organizovani lokalni predstavnici Efektive koji prave spiskove za tužbe.
Pogledajte na face book npr. Efektiva, chf dužnici, itd, otvoreni su profili i spiskovi već postoje po nekim opštinama.

Nazovite Efektivu pa pitajte za vaš grad da li znaju ko je zadužen za to, ako nema koordinatora predlažem da vi preuzmete obavezu i pokupite podatke za tužbe...

9

Ako neko zeli da tuzi ERSTE banku za ponistaj ugovora,molio bih neka se javi da podelimo troskove i da ih tuzimo zajedno preko efektive. davorvarnju@gmail.com